Wizz Air heq edhe 3 destinacione të tjera nga Tirana

by admin

Kompania Wizz Air ka bërë sërish shkurtime në Shqipëri duke mbyllur edhe tre destinacione, raporton noa.al.

Ndërsa kishte futur destinacionet drejt Greqisë, Maltës dhe Italisë, tashmë ato nuk ekzistojnë në rezervimet e fluturimeve të Wizzair.

Është hequr linja e fluturimit nga Tirana në Hania të Greqisë (ishulli Kretë).

Është hequr destinacioni i Maltës.

E gjithashtu është hequr edhe opsioni i fkyturimeve për dhe nga Palermo.

Të trija këto destinacione ishin planifikuar të fillonin në mars 2024 dhe ende pa nisur janë hequr.

Zyrtarisht nuk ka një njoftim për media mbi këtë ndryshim që vjen pak kohë pasi u mbyllën të gjitha fluturimet nga dhe drejt aeroportit të Kukësit.

Tre linjat që u hoqën:

▪Tirana – Chania ▪Tirana – Malta ▪Tirana – Palermo

You may also like

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy